Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye  (Okunma Sayısı 804 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
-minel-
Administratör.
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1449Üyelik Bilgileri
« : 13 Şubat 2015, 20:35:40 »

Boşanma avukatlarından huzurlu bir ilişki için 14 basit tavsiyeİlişkinizin aynı mutluluk seviyesinde seyredebilmesi için atabileceğiniz basit adımlar ve sormanız gereken önemli sorular var.

Herkes mutlu bir ilişki yaşamak ister, ama çok az kişi bunun için doğru adımları atar. Partnerinize karşı ne kadar dürüst olduğunuz, bazı konularda onunla ne kadar iletişime geçtiğiniz çok önemlidir. İlişkinizin sona ermemesi ve mutluluğunuzun her daim sürmesi için atabileceğiniz çok basit adımlar var.
İşte yıllardır evli çiftlere yardımcı olmaya çalışan ve onların deneyimlerinden çok şey öğrenen 15 boşanma avukatından ilişki tavsiyeleri…


1. Karşınızdakini değiştirebileceğinizi düşünmeyin
“Öncelikle kendinize karşı dürüst olun. Eğer içten içe biyolojik olarak kendi çocuğunuz olmasını istiyorsanız kendinizi üvey anne olmanın yeterli olacağını inandırmaya çalışmayın. Bu noktada eşinize içten içe gönül koymanız ve sonra pasif agresif davranışlar geliştirmeniz kaçınılmaz olur. Mesela akşam 10’a kadar eve gelmeyip çalışıp para kazanan birini istiyorsanız mavi yakalı biriyle evlenmeyin, mutlu olamazsınız. Karşınızdakini değiştirebileceğinizi düşünmeyin çünkü bunu başaramazsınız.”

— Alyssa Eisner, Sager Gellerman Eisner, New York / ABD


2. Sosyal medyada kendinizi kaybetmeyin

“Sosyal medyayı kendinizi kaybetmeden kullanın. Sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız gerçek hayatta da birlikte vakit geçirmeniz çok önemli, sosyal medya çoğu zaman tehlikeli bir dikkat dağıtıcı olabiliyor. İlişkiniz hakkındaki iyi ya da kötü detayları sosyal medyada yayınlamak ilişkinizi kötü etkileyebilir.”

—Zephyr Hill, Goldberg Jones, San Diego/ ABD


3. Eşofman altınızı çıkarın, rujunuzu sürün

“Seks ve mahremiyet, ilişkilerin özellikle çocuk olduktan sonra hızlıca kaybolabilecek kilit noktalarıdır. Eşofman altınızı çıkarıp rujunuzu sürmenin tam vakti. Eşinizi elinizde tutmak için çabalamanız gerekir.”

 – Morghan Richardson, Richardson Legal, New York/ ABD

4. Birlikte olduğunuz kişiyi iyi tanıyın

“Eğer bir çiftin boşanmasına tanıklık ediyorsanız mutlaka şikâyetlerini ve savunmalarını sorun. Böylece bir bireye karşı yaratılabilecek aile içi şiddet, aldatma ya da şiddetli geçimsizlik gibi iddiaları görmüş olursunuz. Böylece bir arada olduğunuz kişiyi daha iyi anlarsınız.”

 –Francine Gargano, Somerville, New Jersey/ABD


5. Para dışında her konuda gizemli olun


“İlişkinizdeki gizemi sürdürmeye devam edin ancak bunu kesinlikle para konusunda yapmayın. Çünkü ilişkinizi kötüye sürüklemek istemiyorsunuz kişisel finansal alışkanlıklarınızdan ve hedeflerinizden vazgeçmelisiniz. Eğer kavga ederseniz hem güç kaybeder hem de birbirinize kırılırsınız. Ayrıca şunu belirtmekte de fayda var, mutlaka bir B planı yapın. Mesela kendinize ait bir kredi kartınız olsun. Çünkü neye ne zaman ihtiyacınız olacağını bilemeyebilirsiniz.”

-- Casey Greenfield, Greenfield Labby, New York / ABD


6. 1970’lerin kurallarıyla yaşamaya çalışmayın

“Evlilik sözleşmesi imzalayın. Pek çok insan evlenirken boşanma fikrini düşünmek bile istemiyor. Çiftlere çok sevimsiz gelen bu sözleşme aslında boşanma evresini kolaylaştırıcı bir faktör. Eğer sözleşme imzalamazsanız devletin boşanma kanunlarıyla yargılanmak zorunda kalırsınız. 20 yılda evlilikler bile değiştiğine göre artık kimse 1970’lerin evlilik kanunlarıyla yaşamamalı.”

– Michael Boulette, Lindquist & Vennum, Minneapolis/ ABD


7. Körkütük aşıksanız, partnerinizin arkadaşlarına dikkat edin

“Flört döneminde partnerinizin arkadaşlarına dikkat etmenizde fayda var. Onun arkadaşlarını sevmemeniz ilişkiniz için ilerleyen zamanlarda sorun yaratabilir. Çoğu insan arkadaş çevresini kendilerine benzeyen insanlardan oluşturur. Haliyle arkadaşlarını sevmediğiniz partnerinize beslediğiniz aşkla gözünüz kör olmuş olabilir ve siz onun kişiliğindeki kusurları göremiyor olabilirsiniz.”

—Ken Alan, Goldberg Jones, Seattle, Washington/ ABD


8. Birçok ilişkinin ev işleri yüzünden bittiğini hatırlayın

“Evlilikte oluşan krizlerde ev işlerinin gücünü sakın küçümsemeyin. Sandalyenin arkasına atılan kirli bir tişört ya da boşaltılmamış bir bulaşık makinesi bir savaşın başlangıcı olabilir. Yuva kurmadan önce mutlaka iş bölümünü yapın ve hangi konularda hassas olduğunuzu konuşun. Çünkü genelde huylu huyundan vazgeçmiyor.”

 – Daniel Clement, Daniel Clement Hukuk Bürosu, New York/ ABD


9. Flört etmeyi asla bırakmayın

“Eşinizle flört edin, randevuya çıkın. Boşanırken harcayacağınız paranın düzenli bir bakıcı ve randevu için harcadığınızdan daha fazla olduğunu unutmayın. Bir de yaşayacağınız manevi yıkım var tabii. En az haftada bir kez birbirinize baş başa geçireceğiniz bir zaman dilimi ayırın.”

 – Wendy Jaffe, Boşanma avukatı ve “The Divorce Lawyers’ Guide to Staying Married” (Boşanma Avukatlarının Evli Kalma Rehberi) adlı kitabın yazarı


10. İlişkiye neler kattığınız konusunda dürüst olun

“İlişkinize kattıklarınızla ilgili kendinize dürüst olun. Pek çok kişi ilişkisinde kıymetinin bilinmemesiyle ilgili yakınıyor. Ancak ilişkiye ne kattığınız çok önemli. Sadece dolu bir banka hesabı, güzel bir cinsel yaşam ya da iyi bir görünüm mü sağlıyorsunuz? Eğer bu sağladıklarınıza gereğinden az ya da çok anlam yüklüyorsanız ilişkinizde sorunlar baş gösterecek demektir.”

- Jason Weis, Curran Moher Weis, Fairfax, Virginia /ABD


11. İlişkiniz her şeyin önünde olsun, ancak kendinize zaman da ayırın

“Bir boşanma avukatı olmanın yanı sıra boşanmış, ardından büyük bir mutlulukla tekrar evlenmiş biri olarak şunu söylemeliyim ki, yapmanız gereken tek şey evlenmeye mutlu bir şekilde karar vermek. Bu karar şunu içeriyor: Evliliğiniz bundan sonra her şeyin ve herkesin önünde olacak ve siz kendinize de zaman ayırmayı unutmayacaksınız. Bu durumda atacağınız her adımın evliliğinize olan etkisini de düşünmeniz gerekecek.”

– Rebecca Zung, Zung Clough, Tampa, Florida /ABD


12. Finansal konularda birbirinize açık olun

“Finansal bir planınız bulunsun. Pek çok çiftin ayrıntılı bir hesap bilgisi yok ve bunun yanında emeklilik, iş, yaşlanınca kimin kime göz kulak olacağı gibi konuları çok az konuşuyorlar. Boşanmaların en temel nedeni çiftlerin yaşadığı maddi sıkıntılar. Müşterilerim bana eğer boşanırken maddi konular hakkında konuştukları kadar evliyken konuşsalardı, boşanmıyor olacaklarını söylediler.”

– Keith Powell, Boşanma finans analisti, Austin, Teksas /ABD


13. İlişkinizin geleceğine dair konuşun ve kararlar alın

“İlişkinizin başında ortak maddi konular hakkında iletişim kurun. Asıl sorun çiftlerin geleceklerini etkileyecek olan konular hakkında masaya oturup konuşmuyor olması: Gerçekten çocuk sahibi olmak istiyor muyuz? Eğer istiyorsak birimiz çocuk bakımını önceliği haline mi getirecek? Yoksa ikimizin de eğitimimiz ya da kariyerimizden çocuk için ödün vermemiz gerekecek mi? Ne zaman ve kaç çocuğumuz olsun istiyoruz? Ebeveynlik konusunda hangi tarzı benimsemeliyiz? Evin geçimini birimiz mi sağlayacak, ikimiz mi? Paramızı harcamaya mı saklamaya mı yöneleceğiz? Maddi hedeflerimiz neler? Bunları konuşmayan çiftler 2, 10 ya da 40 yıl sonra yanlış insanla birlikte olduğunu anlayabiliyorlar.”

– Tina Lewert, Lewert Hukuk, Boca Raton, Florida/ ABD


14. Birlikte hayaller kurun
“Takım arkadaşı olduğunuzu farz edin. Aynı gruptaymışsınız ve eşiniz sizin tarafınızdaymış gibi düşünün. Birlikte hayal kurun ve ilişkinizin geleceği hakkında öngörülü olun. İkinizin hayallerini de gerçekleştirebilecek alan yaratın.”


Bruce Provda, Provda Hukuk Firması, New York /ABDKaynak: Emma Johnson / Forbes
Logged

Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27199

View Profile
Re: Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye
« Posted on: 22 Ağustos 2019, 13:57:40 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye oyunlari, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye programi, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye oyunu indir, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye program yükle, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye download, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye istenmeyen tüyler, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye resimleri, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye haber, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye yükle, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye lazer epilasyon, Huzurlu Bir Ilişki Için 14 Basit Tavsiye msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kalp Hastalığına Yakalanmamak Için 10 Tavsiye. Yeni
Kalp ve Damar Hastalıkları
kezban62 0 1301 Son Mesaj 06 Mayıs 2010, 20:27:06
Gönderen : kezban62
Evinizde Huzurlu Ve Mutlu Bir Ortam Yaratmak Icin.. Yeni
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 1200 Son Mesaj 14 Mayıs 2010, 16:03:12
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Nikah Öncesinde Formda Kalmak Için 9 Tavsiye! Yeni
Evlilik Hazırlıkları.
kezban62 0 1088 Son Mesaj 27 Ocak 2013, 19:39:20
Gönderen : kezban62
Bebeğinizin Huzurlu Uyku Uyuması Için Yapmanız Gerekenler Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
kezban62 0 1109 Son Mesaj 18 Nisan 2013, 13:51:01
Gönderen : kezban62
Sabit Diskinizi Temizlemek Için 5 Basit Öneri Yeni
Network ve İnternet
-minel- 0 578 Son Mesaj 19 Şubat 2015, 12:41:07
Gönderen : -minel-