Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri  (Okunma Sayısı 1179 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 07 Mayıs 2010, 16:14:43 »

Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri


Biliçsiz kullanım yüz ve vücutta kıllanmaya sebep olabilir

Hem yurtiçinde hem yurtdışında muhtelif şampuanlar saç dökülmesine karşı tüketiciye en iyi kolay ve acısız çözüm olarak sunulmakta. Bu ürünlerden bazılarının gerçkten faydalı olduğu ve saç miktarıyla kalitesini arttırdığı doğrudur ancak fiziksel etkisi olan her yöntem gibi bu uygulamanın da yan etkileri vardır.

Amerikan Kozmetik Cerrahi Derneği geçen ay doktorları ve hastaları uyararak saç çıkartan şampuanları kullanırken aynen bebeklerde olduğu gibi sadece başın yıkanmasını, yıkama işleminde şampuanın vücuda gelmemesine dikkat edilmesini önermiştir.

Bu acil nitelikteki bilgi ve uyarının gönderilme sebebi saç çıkartan şampuanların uygulama esnasında, bilhassa da durulanırken yüzünüze ve vücudunuza temas etmeleri halinde kıllanmaya sebep olduğu vakaların tespit edilmesi ve bu vakaların artmasıdır. Amerika ‘da saç çıkartıcı şampuan kullanan hastalarda yüz kıllanmasında çok fazla bir artma gözlenmiştir.

Saç çıkartamn bir şampuan kullanıyorsanız saçların durulanma suyunun bile vücutla temas etmemesi konusunda hassas olunmasını tavsiye eden Amerikalı doktorlar ya başın berberlerde olduğu gibi arkaya doğru ya da daha rahat etmek için duş esnasında öne doğru eğilerek yıkanmasının yan etkilerden korunmak için yeterli olacağını söylüyorlar.

Amerika'da bu konuda yakın zamanda çalışmalar yapan Dr. Ziya Şaylan’a göre bu saç çıkartıcı şampuanlar mevcurt incelmiş saçlarda % 45 oranında başarı sağlamalarına rağmen saç dökülmeleri (kellikleri) 2 seneden fazla olanlarda başarılı olmamaktadırlar. Bu hastalarda saç kökleri artık tedaviye cevap veremeyecek kadar zayıflamışlardır.

En son bulgulara göre erkeklerde, sanıldığını gibi erkeklik hormonu fazlalığının saç dökülmesi ile bir ilgisi yoktur. Saç dibinde bulunan bir enzim (DHT) hatalı ise o zaman testesteron seviyesi az bile olsa saçlar dökülmektedir. Geçtiğimiz yüzyılda köselerin saçlarının dökülmemesi erkeklik hormonu eksikliğine bağlanmış ama günümüz bulgularıyla bu hipotez çürütülmüştür.

Uzmanların önerdiği yöntemler arasında kafa derisine masaj yapılarak kan dolaşımının arttırılması saçlarınızı kuvvetlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca saçın ömrünü kısaltan boya, jöle gibi kimyasal maddelerden kaçınmak da yine doktorların tavsiyeleri arasındadır.

Dr. Ziya Şaylan’a göre günümüzde kök hücre tedavisi saç çıkartmakta oldukça başarılı olmaktadır. Saç dibine enjekte edilen kök hücreler zayıflamış ve ölmek üzere olan saç köklerini tekrar canlandırmaktadır. Fakat yine de kelliğin 2 seneden fazla bir zamandır mevcut olmaması gerekmektedir.
Logged

Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27197

View Profile
Re: Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri
« Posted on: 21 Nisan 2019, 18:24:26 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri oyunlari, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri programi, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri oyunu indir, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri program yükle, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri download, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri istenmeyen tüyler, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri resimleri, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri haber, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri yükle, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri lazer epilasyon, Saç Çıkaran Ürünlerin Yan Etkileri msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ses Çıkaran Oyuncaklara Dikkat Yeni
Çocuk Sağlığı
AnqeL_qiRL 1 1673 Son Mesaj 06 Mayıs 2010, 23:43:14
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Göbek Eritme Bandı Ve Etkileri Yeni
Diyet
kezban62 0 1254 Son Mesaj 26 Nisan 2012, 19:36:22
Gönderen : kezban62
Göbek Eritme Bandı Ve Etkileri Yeni
Diyet
kezban62 0 1159 Son Mesaj 24 Haziran 2012, 10:19:23
Gönderen : kezban62
Marketlerdeki Yeni Ürünlerin Tanıtım Ikramlarını Kabul Eder Misiniz? Yeni
Anketler
imge34 1 1624 Son Mesaj 11 Nisan 2013, 20:11:42
Gönderen : maami
Light Ürünlerin Besin Değerleri Yeni
Diyet
Mavi_Kiyamet 0 911 Son Mesaj 21 Kasım 2013, 21:13:50
Gönderen : Mavi_Kiyamet