Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması  (Okunma Sayısı 715 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
BuSHe
Administratör.
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 405Üyelik Bilgileri
« : 19 Kasım 2015, 01:16:45 »

Evlenecek çiftler bir girişimde bulunmalarından sonra bunu ailelerine açtıklarında, bazı aileler çocuklana ebedi olarak kaybedecekleri duygusuna kapılırlar. Bu duygusallık genellikle kız tarafının aile büyükleri tarafından yaşanır. ErKek tarafıma aile büyükleri tarafından yaşanan bu tip duygusallıklar da yok değildir. Toplumumuzda, kızlarının evlenmesini "kuş yuvadan uçtu!" olarak değerlendiren ebeveynlerin, birtakım duygusallıklar yaşamalarını kesinlikle yadırgayamayız.

Yine toplumumuzda, erkek çocuklarının, bir aile sorumluluğunu omuzlayacağı için, o sorumluluk ve geçim sıkıntılarının muhatabı olacağından, birtakım duygusallıklara kapılan ebeveynlerin varlığını da yadırgayamayız. Hemen her ebeveyn, çocuklarının yaşam boyunca hiçbir sıkıntı çekmeden, huzur ve saadet dolu bir hayat sürmesini ister. Bu istem zamanında kontrol altına alınmadığında, bir zaman sonra, o anaç şefkat kanatlarının bir bir budanıp, kınmışım yaşamak da ebeveynler tarafından yüklenilen aya birer acı ve ızdırap konusudur.

Bu duygularla, evlenen çiftin geleceğini ve evlilik süreçlerini yorumlayan aileler, adeta birer hami, birer koruyucu melek rolü üstlenip, kendi ailelerine yakın olmalanm, diyalog ve iletişimin her türlüsünü kendileriyle daha sıkı yapmalannı talep eder ve akşam sabah bu aile yeni aileyle içli dışlı olmaya özen gösterir. Tabi bu duruma, karşı aileden de aynı tepki geldiğinde, evlenen çiftlerin oluşturduksan yeni aile bir nevi paylaşılmaz olur. Bu, sorun haline gelmiş paylaşılmazlık, yine evlenen çiftin huzursuzluğunun nedenidir. Bu hengâmede, çift ne tarafa nasıl bir tavır sergileyeceğini bilemez. Evlenecek çiftler bu sorunu baştan bilmeli ve her iki aileye de aynı mesafede durmayı başarmalıdır.

Yine evlenen çiftler, herhangi bir sorun karşısında, yardım isternek üzere, anne ve babalarına koşmamalı, kendilerinin yardımsız halledebilecekleri meseleleri katiyetle kendileri halletrnelidirler. Şayet, aynı şehirde oturuyorlarsa, en az evliliklerinin beşinci yılına kadar, her iki aileyle olan ilişkilerini, diyalog ve iletişimlerini, titiz bir ölçülülükle tanzim etmeye azami özeni göstermelidirler. Yeni ailenin sahibi, ne kız tarafının ailesi, ne de erkek tarafının ailesidir. Bu ailenin sahibi, aileyi oluşturan ikilidir.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27202

View Profile
Re: Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması
« Posted on: 16 Aralık 2019, 06:54:47 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması oyunlari, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması programi, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması oyunu indir, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması program yükle, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması download, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması istenmeyen tüyler, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması resimleri, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması haber, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması yükle, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması lazer epilasyon, Evlenecek Çiftlerin Aileler Arasında Paylaşılamaması msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Aileler Için Çocukları Güneşten Koruma Rehberi Yeni
Cilt Hastalıkları
kezban62 1 1632 Son Mesaj 28 Temmuz 2010, 10:18:37
Gönderen : melek_03
Aileler Obeziteyi Kabullenemiyor Yeni
Diyet
Mavi_Kiyamet 1 1448 Son Mesaj 19 Nisan 2012, 17:31:18
Gönderen : Karaelmas
Çiftlerin Boşanma Nedeni Yeni
Evlilik Ve Aile
kezban62 0 1407 Son Mesaj 18 Ağustos 2010, 20:09:12
Gönderen : kezban62
Evlenecek Olanlara Eşyalar Listesi Yeni
Evlilik Hazırlıkları.
kezban62 0 1487 Son Mesaj 05 Haziran 2012, 16:17:57
Gönderen : kezban62
Evlenecek Ama Tarih Belli Değil Yeni
Televizyon / Radyo / Magazin
imge34 0 1244 Son Mesaj 04 Ocak 2013, 18:02:32
Gönderen : imge34