Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Evlilikte Kendimizi Geliştirme  (Okunma Sayısı 1072 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 10 Ağustos 2011, 16:31:08 »

Evlilikte Kendimiz Nasıl Gelitirmeliyiz - Evlilikler Nasıl Daha Güzel Olur - Evlilikler Hakkında

Fransızların çok sevdiğim bir sözü var. "Yaşam bisiklete binmek gibidir, pedal çevirmezseniz düşersiniz “ diyor.

Evlilik de aynı şekilde sürekli özen isteyen bir kurumdur. Evlilik, sadece evliliğin kendisine değil aynı zamanda kendimize de özen göstermemiz gereken bir kurum. Özen göstermek ise sadece giyim, kuşam, makyaj ve bakım ile değil bize ait olan zihinsel yeteneklerimizi ve entellektüel kapasitemizi arttırmak ile olur.

Eşlerden bir tanesinin kendisini geliştirme isteği öbür tarafın tepkileri ile karşılaşıyorsa bu durum, bir süre sonra sıkıntılar doğurmaya başlar.

Spor yapmak veya kursa gitmek isteyen bir eş sürekli olarak tepki alıyorsa, "Ne yapacaksın gidip de, bak ben gidiyor muyum, sen de gitme, evinde otur, evini sevmiyor musun, yoksa beni mi sevmiyorsun da kaçıcak delik arıyorsun?" gibi sözler ile karşılaşıyorsa bir süre sonra bunları bırakabilir hatta şevki kırıldığı için ömür boyu bir daha yapmak istemeyebilir. Bu durum ilişkiyi ve evliliğin gidişatını hiç de olumlu yönde etkilememektedir.

Kendisini geliştirme ihtiyacı duymadığı gibi eşinin de ihtiyaçlarına ket vuran eşler bir süre sonra yaptıklarının hatalı olduğunu görseler bile iş işten geçmiş olmakta kırılan duygular yerlerini kızgınlık ve engellenmişlik duygularına bırakmakta ve eşler karşılıklı olarak bir şeyler yapacaklarına artık karşı tarafı bir şey yaptırmamaya başlamaktadır.

"Benim görüşmemi istemedin sen de görüşme, beni göndermedin sen de gitme, arkadaşlarına gitme, onlar gelmesin, bensiz dışarıda ne işin var, otur yerinde" dibi sözleriartık bir süre sonra eşlerin standart sözleri haline gelmekte ve bu durumun sonucunda evlilik giderek boğucu bir hal almaktadır.

Karşılıklı birbirimizi engellemek yerine kişisel kapasitemizi arttırmak, daha çok öğrenmek, spor yapmak, bilgimizi, görgümüzü arttırmak sadece bize değil evliliğe de olumlu yansıyacak ve bir arada olmaktan mutlu olan insanlar oluşacak.

Evlenmeden önce tüm dünyalarını birbiri ile paylaşıp birbirinin yaşantısını zenginleştiren insanlar aynı davranışı evlendikten sonra da sürdürmeli ve kendisini geliştirip bunu eşine de yansıtıp birlikte gelişmeli, sohbet ettiklerinde bu kişisel zenginlikleri ile evliliklerini zenginleştiren insanlar olmalıdır. Yoksa evlenmeden önce birbirilerinde beğendikleri entelektüel kapasiteyi bir süre sonra bitirir ve başka entelektüel insanların arayışı içine girerler. Bundan kaçınmanın yegane yolu kendimizi ve eşimizi sürekli geliştirmeye çalışmak, bunu yapamıyorsak ona engel olmamaktır.
Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27205

View Profile
Re: Evlilikte Kendimizi Geliştirme
« Posted on: 01 Nisan 2020, 13:01:02 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Evlilikte Kendimizi Geliştirme oyunlari, Evlilikte Kendimizi Geliştirme programi, Evlilikte Kendimizi Geliştirme oyunu indir, Evlilikte Kendimizi Geliştirme program yükle, Evlilikte Kendimizi Geliştirme download, Evlilikte Kendimizi Geliştirme istenmeyen tüyler, Evlilikte Kendimizi Geliştirme resimleri, Evlilikte Kendimizi Geliştirme haber, Evlilikte Kendimizi Geliştirme yükle, Evlilikte Kendimizi Geliştirme lazer epilasyon, Evlilikte Kendimizi Geliştirme msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: