Sayfa: [1]
Gönderen Konu: " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur!  (Okunma Sayısı 1701 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
imge34
| Doktor |
*****
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1658Üyelik Bilgileri
« : 10 Eylül 2013, 21:43:14 »

İçi sıvı dolu kitlelere "kist" deriz. Meme kistleri, kadınlardaki östrojen ve projesteron hormonlarının etkileriyle ortaya çıkan fizyolojik (doğal) oluşumlardır. Yani her kadında vardır ya da olacaktır. Kadınlık hormonlarının düzeylerinin düştüğü menopoz döneminde kistler de küçülür ve kaybolurlar.  Özetle, tamamen zararsız oluşumlardır. Kanserle uzaktan - yakından ilişkileri yoktur. Bir "meme yapısı çeşidi" olduğu, "ailevi geçiş" gösterdiği, "meme kanseri riskini arttırdığı" söylemleri safsatadır! Memesinde kist bulunan kadınların bundan dolayı tedavi ya da takip edilmeleri, bir cerrahın, onkoloğun ve hatta radyoloğun kontrolunda olmaları gerekmez! Yılda bir rutin radyolojik taramalarına devam etmeleri yeterlidir.
 
"Fibrokist" diye birşey yoktur ve "fibrokistik hastalık" diye bir hastalıktan da bahsedilemez!    "Modern tıp", "kist" yerine, hastalar için anlaşılmaz osun diye "fibrokist" lafını uydurmuştur!  Memenizle ilgili şikayetiniz her neyse, bunu sözde "fibrokistik hastalığa", "fibrokistlere" bağlayan veya kanser riskinin artmasıyla bağdaştıran, bu bahaneyle kontrola çağıran, sizi bunlardan ameliyatla, iğneyle boşaltarak ya da ilaçlarla, otlarla sözümona tedavi ederek kurtarmayı vaadeden tıp şarlatanlarından kendinizi koruyun!
 
 
Logged

Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27205

View Profile
Re: " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur!
« Posted on: 28 Mayıs 2020, 19:49:56 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! oyunlari, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! programi, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! oyunu indir, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! program yükle, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! download, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! istenmeyen tüyler, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! resimleri, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! haber, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! yükle, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! lazer epilasyon, " Fibrokist " Ya Da " Fibrokistik Hastalık " Diye Bir Şey Yoktur! msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: