Sayfa: [1]
Gönderen Konu: 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur  (Okunma Sayısı 704 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
sanane_61
Yönetici.
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 806

Avatar Yok


Üyelik Bilgileri
« : 08 Mayıs 2015, 19:20:26 »Cumhurbaşkanlığı Arması'nı da süsleyen "Bağımsız 16 Büyük Türk Devleti", Türkiye'nin devlet geleneğini ve Türk milletinin geçmişini anlamak hususunda sembolik olduğu kadar tarihi açıdan da büyük bir önem arz etmektedir. 16 Türk Devleti, okul kitaplarından gündelik konuşmalara varıncaya kadar pek sık telaffuz edilmekte olsa da, akademik kaynaklar dışında her kesimden okuyucuya hitap edecek bir çalışma şeklinde ele alınmamış olması büyük bir kayıptır. Bu durum toplum bilincimiz açısından büyük bir zafiyettir çünkü birbirini takip ederek günümüze ulaşan bu devletlerin tarihi bize gerek siyasi gerek tarihi gerekse ahlaki açıdan büyük dersler sunmaktadır. Unutmamalıyız ki, tarihinden utanan değil tarihini kucaklayan bir neslin yetişmesinde hepimizin sorumluluğu vardır.

Bu yüzden okumakta olduğunuz bu kitap büyük bir boşluğu doldurmakta, önemli bir görev üstlenmektedir. Bu kitabın sayfaları, tarih bilincini kaybetmiş devletlerin talihsiz örnekleriyle doludur. Geçmişini bilmeyen toplumlar, medeniyetle bağını koparmamış ve tarihinin bilincinde olan toplumları taklide muhtaçtır. Taklit eden değil, taklit edilen model bir uygarlık olabilmemiz için, tarihimizi gelecek nesillere aktarmak büyük ve önemli bir sorumluluktur.

16 Türk Devleti, tarihteki Türk devletlerinin yükseliş ve çöküşlerini dünya tarihinden soyutlamadan ve analitik bir şekilde değerlendirebilmeniz için çok kapsamlı ve geniş bir kronoloji çalışmasını içermekte. Bu sebeple de, sadece bir okuma parçası değil, kaynak kitap olma özelliğini de taşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
280 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 13 x 21 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786059841092
Liste Fiyatı:16.00 TL.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27205

View Profile
Re: 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur
« Posted on: 04 Nisan 2020, 04:05:46 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur oyunlari, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur programi, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur oyunu indir, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur program yükle, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur download, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur istenmeyen tüyler, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur resimleri, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur haber, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur yükle, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur lazer epilasyon, 16 Türk Devleti - Sinan Yağmur msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: