Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi  (Okunma Sayısı 1181 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 13 Ocak 2014, 19:33:43 »

Uykuda nefes kesilmesi oldukça ciddi sonuçlar doğurabilecek bir durumdur. Uykuda nefes kesilmesi ile birlikte horlamanında olması halinde yapılacak olan tedavisyi ancak uyku labaratuarlarında yapılacak tetkikler ile tedavi belirlenebilir. Bu tedavi gerektiren durumu daha iyi anlatabilmek için bir kap ve kabın içindeki malzemeler örneğini vermek daha iyi anlatılmasını sağlayabilir. Şöyleki; Kap ve içindeki malzeme arasında ki rahatlığı sağlayabilmek için ya kap genişletilir ya da kap içine konacak malzemeler azaltılır. Bu sebeple horlama ve apne tedavilerinde genellikle cerrahi tedavilere başvurulur.

Bu tarz cerrahi müdahalelerde ufak dilin bir kısmı ya da damağın yumuşak kısmının çıkarılması ya da ve ya hepsi birlikte bademciklerde alınmaltadır. Ayrıca bu cerrahi müdahale sırasında boğaz kısmında bir gerdirme operasyonuda yapılarak hem bu kısımda yer alan dokuların titremesi önlenir hem de hava yolu daha da genişletilir. Bu ameliyat sonrası bir hafta boyunca boğaz ağrıları bir kaç ay boyunca da sanki boğazda yabancı bir madde varmış hissi hisedilmektedir. Kanama oldukça nadir görülen bir durumdur.

Dil köküne uygulanan cerrahi müdahalede ise prolen maddesinden yaılan bir ip yardımı ile dil kökü alt çeneye bağlanmaktadır. Bu şekilde ki müdahalenin amacı dil kökünü öne çekerek hava yolunu genişletmektir. Basit bir cerrahi müdahale olması sebebi ile operasyon sonrası yutkunma da konuşma da ve ya diğer dil hareketlerinde herhangbir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Dil kökü ameliyatı ile diğer ameliyatlar birleştirildiğinde başarı oranı önemli derecede artmaktadır.

Hasta kişinin durumuna göre iki ve ya üç seviyeli ameliyatlar tercih edilmelidir. Seviyelerden kasıt burun, damak ve dil kökü kastedilmektedir. Bazı ender durumlarda yüz yapısında ki kemiklerden ileri gelen bir sebep tespit edilebilir. Bu durum ise ancak ileri seviyede bir cerrahi müdahale ile gerçekleşebilir. Dil kökünde ki fazlalık ise ancak boyun bölgesinden yapılacak olan bir yaklaşım ile yapılacak bir operasyon ile düzeltilebilir. Bu operasyonda dil kökündeki yumuşak dokular çıkarılır.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27207

View Profile
Re: Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi
« Posted on: 15 Temmuz 2020, 03:16:00 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi oyunlari, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi programi, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi oyunu indir, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi program yükle, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi download, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi istenmeyen tüyler, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi resimleri, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi haber, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi yükle, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi lazer epilasyon, Uykuda Nefes Kesilmesi Tedavisi msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Güzelliğin Sırrı Uykuda Yeni
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 1186 Son Mesaj 15 Kasım 2011, 01:33:02
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Uykuda Tanırım Seni Yeni
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 1384 Son Mesaj 15 Aralık 2011, 18:19:26
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Onu En Çok Uykuda Seviyorsun Yeni
Aşk Mektupları, Aşk Sevgi Yazıları
Mavi_Kiyamet 0 2241 Son Mesaj 13 Haziran 2013, 23:36:07
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Uykuda Niçin Döneriz? Yeni
Serbest Kürsü
Mavi_Kiyamet 0 1025 Son Mesaj 01 Temmuz 2013, 00:51:05
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Göbek Bağının Hemen Kesilmesi Demir Eksikliği Sebebi! Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
kezban62 0 998 Son Mesaj 24 Ekim 2013, 13:35:35
Gönderen : kezban62