Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması  (Okunma Sayısı 797 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
-minel-
Administratör.
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1449Üyelik Bilgileri
« : 09 Haziran 2015, 08:41:55 »

Facebook Lite: Düşük Hızlı İnternet İçin Yeni Facebook Uygulaması


Facebook, internet hızı düşük olan kişilerin de Facebook’u rahatça kullanabilmeleri için geliştirdiği Facebook Lite uygulamasını duyurdu.


 
Sosyal medya devi Facebook, sahip olduğu 1.4 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı ile adeta bir ülke konumuna gelmiş durumda. Ancak artık üst limite ulaştığını ve bu sebeple büyümesinin duracağını düşünen kişilere Facebook yeni uygulamasıyla cevap verecek gibi görünüyor: Facebook Lite.

Facebook, platforma internet kullanan herkesin ulaşabilmesi adına sahip olduğu 1.4 milyar aylık aktif kullanıcı sayısını maksimuma çıkarmak istiyor. Bunu ise Android kullanıcıları için geliştirdiği yeni Facebook Lite uygulamasıyla gerçekleştirecek gibi görünüyor.

Facebook’un duyurduğu Facebook Lite uygulamasının mantığı ise Facebook’u internet hızı düşük olan bölgelerdeki kişilere ulaştırmak. Zira hali hazırda varolan Facebook uygulaması, bünyesinde birçok özelliği barındırıyor. Bu da yoğun internet kullanımı ihtiyacını doğuruyor. Düşük internet hızına sahip olan kullanıcılar ise uygulamayı bu sebeple ya kullanmakta zorluk çekiyor, ya da hiç kullanamıyor.


Facebook Lite uygulamasının getirdiği avantajlar da bu kullanıcıları uygulamayı rahat bir şekilde kullanabilmelerini sağlıyor. Daha az internet kullanan ve 1 MB‘den daha az boyuta sahip olan Facebook Lite, bu bağlamda hız sorunu olan kullanıcılara bir çözüm sunmuş oluyor.


Haber Kaynağı, durum güncellemeler, fotoğraflar, bildirimler gibi Facebook’un sadece temel özelliklerinin bulunduğu uygulama, interneti tüketen ve cihazı yoran tüm özelliklerden arındırılarak, kullanıcıya hızlı bir Facebook deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Asya bölgesindeki ülkelerde kullanıma sunulan yeni Facebook Lite uygulamasının, önümüzdeki haftalarda da Latin Amerika, Afrika ve Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulması bekleniyor.
Logged

Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27199

View Profile
Re: Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması
« Posted on: 20 Ağustos 2019, 07:05:37 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması oyunlari, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması programi, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması oyunu indir, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması program yükle, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması download, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması istenmeyen tüyler, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması resimleri, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması haber, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması yükle, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması lazer epilasyon, Facebook Lite: Düşük Hızlı Internet Için Yeni Facebook Uygulaması msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: