Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun  (Okunma Sayısı 975 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
-minel-
Administratör.
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1449Üyelik Bilgileri
« : 18 Eylül 2015, 19:27:09 »

Küçük Arkadaşım'a bir zarf gönderin, büyük mutluluğa ortak olunYeni eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı. İhtiyaç sahibi okullarda öğrenim gören öğrencilere destek olmanın tam zamanı! Fikri çok sevdiyseniz, fakat bunu nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa sizi hemen Küçük Arkadaşım ile tanıştıralım. Eminiz sonrasında, iki sene içinde bir sürü çocuğun hayatına dokunmuş, gönüllülük ilkesine dayalı bu oluşuma destek vermek için bir zarf hazırlamaya koşacaksınız

Küçük Arkadaşım ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye malzemelerine ulaşması için kurulmuş, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir web sitesi. Destek olmak için yapmanız gereken şey aldığınız bir zarfın içine üç adet kurşun kalem, bir adet kırmızı kalem, bir çizgili bir kareli defter, silgi ve kalemtıraş koyup onlara göndermek; tabii zarfınızın içine mutlu edeceğiniz küçük arkadaşınıza yazacağınız notu unutmadan.

Küçük Arkadaşım’ın web sitesine girdiğinizde ilk gözünüze çarpan proje ile bugüne kadar kırtasiye malzemelerine ulaşmış çocukların içinizi açan fotoğrafları.  Kuruldukları ilk sene 1978, ikinci sene 3543 adet zarf hazırlayarak binlerce çocuğun yüzünü güldüren Küçük Arkadaşım’ın kurucusu Yusuf Erol, site üzerinden yürütülen çalışmanın bir kampanya değil, ‘çocukları mutlu etme projesi’ olduğunu söylüyor. Küçük Arkadaşım’da şu an aktif olarak görev alan kişi sayısı iki. İkisi de tam zamanlı işlerde çalışıyor. Senenin zarf hazırlama sürecinde gönüllülerden destek alan Küçük Arkadaşım’ın belirli bir ofisi yok, paketleme zamanlarında bir depoyu kullanıyorlar.

Küçük Arkadaşım hazırlanan zarfları senenin bir döneminde kabul ediyor;  yani destek olunabilecek tarih aralığı belli. Yusuf Erol bu düzende devam edeceklerini söylüyor; ‘. Şimdilik böyle çok mutluyuz. Sene boyu olunca dernekleşmek, vakıf olmak gibi prosedürler var. Biz amatörüz ve bu çok güzel.’

Küçük Arkadaşım, web sitesinde de belirtildiği gibi hiçbir şekilde para yardımı kabul etmiyor. Yusuf Erol, destekçilerin de bundan çok memnun olduğunu belirtiyor. Küçük Arkadaşım, aktif faaliyet verdiği süre boyunca para yardımı kabul etmeyecek.

İhtiyaç sahibi okulların belirlenmesi de yine destekçilerin yardımıyla oluyor. Köy okullarında öğretmenlik yapan arkadaşlarını Küçük Arkadaşım’dan haberdar eden gönüllüler, aslında okula yardım edilmesi için ilk adımı atmış oluyor. Sonraki süreçte Küçük Arkadaşım, gönderilen malzemelerin hiçbir şart altında ticari amaçla kullanılmayacağının garantisini alıyor, ve takip eden onay aşamasından sonra zarflar öğretmenlere gönderiliyor.

Yusuf Erol, ileride Küçük Arkadaşım’daki proje sayısını artırmak gibi planları olduğunu da söylüyor. Küçük Arkadaşım’a Bir Öykü Bir Roman ve Küçük Arkadaşım’a Bir Bot Bir Mont isimli faaliyetler için de istekli olduklarını belirtiyor. Hatta Küçük Arkadaşım’a Bir Bot Bir Mont için bir web programı yazdığını fakat destekçi bulamadığını da ekliyor sözlerine.

Küçük Arkadaşım'ın bu seneki projesi kapsamında 30 Ekim 2015 tarihine kadar hazırladığınız zarfları, www.kucukarkadasim.org adresinde belirtilen toplama noktasına iletebilirsiniz. Zarf yollamak yetmez, başka ne yapabilirim diyenler, yine web sitesinde yer alan adrese giderek malzemelerin paketlenmesi sürecine katkıda bulunabilirler.

Küçük Arkadaşım'ın Twitter'daki paylaşımlarının daha çok insana ulaşmasını sağlayarak da destek olabilirsiniz. Ayrıca Küçük Arkadaşım'ın Instagram sayfasından da hem süreçle hem de kırtasiye malzemelerine kavuşmuş öğrencilerle ilgili paylaşımları takip edebilirsiniz.

Logged

Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27205

View Profile
Re: Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun
« Posted on: 28 Mayıs 2020, 09:24:32 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun oyunlari, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun programi, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun oyunu indir, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun program yükle, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun download, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun istenmeyen tüyler, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun resimleri, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun haber, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun yükle, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun lazer epilasyon, Küçük Arkadaşım'a Bir Zarf Gönderin, Büyük Mutluluğa Ortak Olun msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Zarf Yeni
V - Y - Z
AnqeL_qiRL 0 1127 Son Mesaj 07 Mayıs 2010, 15:14:35
Gönderen : AnqeL_qiRL
Küçük Mekanlara Büyük Çözümler Yeni
Ev Dekorasyonu
kezban62 0 1332 Son Mesaj 21 Eylül 2010, 23:52:10
Gönderen : kezban62
Küçük Anılarda Büyük Sırlar Yeni
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
Milena 2 1730 Son Mesaj 04 Temmuz 2013, 08:29:57
Gönderen : Karaelmas
Adele: Yeni Erkek Arkadaşım Evli Değil! Yeni
Televizyon / Radyo / Magazin
kezban62 0 1194 Son Mesaj 19 Ocak 2012, 16:55:30
Gönderen : kezban62
Küçük Şeyleri Önemsemek Için Büyük Sebepler Yeni
Serbest Kürsü
Mavi_Kiyamet 0 1133 Son Mesaj 19 Aralık 2012, 23:18:23
Gönderen : Mavi_Kiyamet