Sayfa: [1]   Aşşağı İn :)
Gönderen Konu: Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı  (Okunma Sayısı 1421 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
-minel-
Kraliçe
*


Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 1449Üyelik Bilgileri
« : 07 Nisan 2015, 13:49:51 »

Video paylaşımlarınızı daha etkili hale getirecek 5 YouTube aracı


Birçok sosyal medya platformu gibi YouTube da milyonlarca kullanıcısı ve ziyaretçisi olan bir video paylaşım sitesi olarak, dijital pazarlama sektörü için önemli bir mecra. Ancak pazarlama sektörü, paylaşım sitelerini birçok farklı açıdan ele alması ve ortak kullanılan yöntemleri eskitmesi artık bu platformlarda özgün olmayı, diğer markaların önüne çıkabilmek için farklı stratejiler geliştirmeyi gerektiriyor.


Daha fazla ziyaretçi elde etmek ve videoların kalitesini arttırmak, YouTube’da pazarlama faaliyetlerini artırmak isteyen tüm markaların amacı haline geldi.

Bu anlamda, YouTube’un, herkes tarafından bilinmeyen, ancak pazarlama sektörüne hizmet edebilecek bazı araçları var. İşte dijital pazarlama stratejinizi geliştirecek birkaç örnek…

1. YouTube Ses Kütüphanesi (YouTube Audio Library)

Müzik, duyguları, iyi veya kötü harekete geçirir. Bazı parçalar hüzün verirken, bazıları coşku yaratır. Bu nedenle etkileyici videolar için: “Müzik olmasaydı bu kadar etkileyemezdi.” diye düşünürüz.

Siz de videolarınız için doğru müziği bulmak istiyorsanız, YouTube’un ses kütüphanesine kulak verin. YouTube hesabınızdan, Video Manager vasıtasıyla Creation Tools içinden YouTube Audio Library’e göz atabilirsiniz.

2. YouTube Fan Finder

YouTube, sizin hesabınızda paylaştığınız videolardan hoşlanabilecek hedef kitleyi sizin için buluyor. Üstelik size ücretsiz bir reklam alanı da veriyor. Hedef kitleyi ayağınıza getiren YouTube Fan Finder, size ayrıca yaklaşık 5 kanala kadar reklam yayınlama hakkı tanıyarak, daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı da sağlıyor.

3. Eş zamanlı websitesi paylaşımları (Associated Website Annotations)

Associated Website Annotations, web sitenizde yayınladığını videoların doğrudan YouTube kanalınızda paylaşımasını sağlar. Bu aracı kullanmak için websitenizi, ilgili web sitesi olarak Google Webmaster Tool’a kaydedin. Ardından ikinci bir doğrulama kısmını tamamlamanız gerekiyor. Bu şekilde domain’in size ait olduğuna dair bir doğrulama yaparak YouTube hesabınızda paylaşmış olacaksınız.

4. InVideo Programming

Kullanıcılar videonuzu izlemeye başladıktan sonra, onların başka bir videoya geçmelerini, bir süre sonra izlemeyi bırakmalarını istemezsiniz. Bu markanın imajı açısından da hoş bir durum değil elbette. Bu nedenle kanalınızın marka imajınızı sağlamlaştırması ve izleyiciler arasında kuracağınız bağı pekiştirmek için InVideo Programming’i kullanabilirsiniz. Bu özellik, logonuza veya videonuza tıklanabilir bir alan oluşturarak, burada diğer tüm videolarınıza dair simgelerin görüntülenmesini sağlamanız mümkün.

5. YouTube Live Events (YouTube canlı etkinlikleri)

Google + Hangouts on Air’den farklı olarak, YouTube Live Events, daha güçlü özelliklere sahip bir yayın aracı. İster konser, ister spor etkinliği, ister talk show, ister sadece kendinizi kaydediyor olun; bu araçla artık etkinliklerinizi canlı olarak doğrudan hedef kitlenize yayınlayabilirsiniz. YouTube’un kendi Wirecast programını da içeren bu özellikler, manevra kabiliyeti, geçiş ve fotoğraf içinde fotoğraf gibi seçenekler sunar.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27222

View Profile
Re: Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı
« Posted on: 20 Mayıs 2024, 01:35:13 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı oyunlari, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı programi, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı oyunu indir, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı program yükle, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı download, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı istenmeyen tüyler, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı resimleri, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı haber, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı yükle, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı lazer epilasyon, Video Paylaşımlarınızı Daha Etkili Hale Getirecek 5 Youtube Aracı msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]   Yukarı Çık :)
 
Gitmek istediğiniz yer: