Mesajları Göster
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 145
1  .:: KadıncaForum Eğlence / Bilgi ::. / Güncel Haberler / Aslan Gibi Bir Tahir Elçi'yi Vurdular : 29 Kasım 2015, 21:56:44
Aslan gibi bir Tahir Elçi'yi vurdular


KOSKOCA bir dünyaydı Tahir Elçi.
Onu minicik bir cümleye indirgediler.

O Tahir Elçi ki...

Hendeklere karşı çıkıyordu. Görmediler.

PKK şiddetine de itiraz ediyordu. Duymadılar.

Barış istiyordu. Tınmadılar.

Hukuk ve demokrasi diyordu. Hissetmediler.

Onu tek bir cümleye indirgediler.

Ve hedef yapıp günlerce üstünde tepindiler.

İnsafsızca, gaddarca.

Ve sonunda tehdit edenlerin, “seni öldüreceğiz” diyenlerin, hedef gösterenlerin, hedef haline getirenlerin istedikleri oldu.

Karanlık bir adam, bir kargaşanın ortasından çıkarak Tahir Elçi’yi vurdu ve kayıplara karıştı.

Böylece...

Beyaz Toros’lu faili meçhuller silsilesine uzun bir aradan sonra bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Tahir Elçi, katledilmeden iki dakika önce...

"Silahlar sussun” diyordu.

"Şiddet son bulsun” diyordu.

"Ölümler olmasın” diyordu.

Tahir Elçi’yi katleden hain karanlığa verilecek en güzel cevap...
Tahir Elçi’nin ölmeden iki dakika önce söylediği sözleri, hiç bıkmadan tekrar etmek olacaktır.
Sosyal medyada şunları yazmıştı
CNN Türk’ün aldığı ceza nedeniyle bana telefonda söylediği sözlerin aynısını sosyal medyada da yazmaktan kaçınmadı Tahir Elçi.

İşte Tahir Elçi’nin yazdığı o cümleler:

CNNTürk’teki sözlerim nedeniyle verilen para cezası, haksız ve adaletsiz bir ceza.
Canlıyayın sırasında sarf ettiğim sözler nedeniyle Ahmet Hakan’ın veya CNN Türk’ün nasıl bir kusuru/sorumluluğu olabilir ki?
AhmetHakan sözlerime katılmadığını aynı programda birkaç kez tekrarladı. Ne yapsaydı daha? Beni linç mi etseydi?
CNNTürk’teki sözlerimin hukuki ve cezai sorumluluğunu almaya hazırım.
CNNTürk’teki sözlerim nedeniyle verilen para cezası yargıdan, olmazsa AİHM’den döner.
CNNTürk’e verilen ve ifade özgürlüğüne ağır bir müdahale olan para cezasına karşı açılacak davada CNN Türk’ü temsil etmeye
hazırım.Sözlerim nedeniyle CNN Türk’e verilen ceza, yargı yollarından iptal edilmezse parayı ödemeye de hazırım.

Tahir Elçi’yi nasıl bilirim?

HER şeyden önce iyi bir insandı Tahir Elçi.
O kadar iyi bir insandı ki...
Canlı yayında Tarafsız Bölge’de söylediği sözler yüzünden RTÜK’ün CNN Türk’e verdiği haksız ve insafsız cezaya, benden fazla
üzülmüştü.

Kaç kez aradı beni.

Avukatınız ben olayım” dedi.

Duruşmalarınıza gireyim” dedi.

İtiraz dilekçenizi yazayım” dedi.
Para cezasını ben ödeyeyim” dedi.
CNN Türk’e yapılan apaçık haksızlık karşısında büyük bir mahcubiyet duyuyordu.

Öyle ki...
Ne desek, ne etsek...
Mahcubiyeti eksilmiyordu.
CNN Türk’e verilen ceza nedeniyle büyük bir mahcubiyet içinde olan Tahir Elçi, söz konusu kendisi hakkında açılan dava olunca...
Kapı gibi duruyordu sözlerinin arkasında.
Zindanlara tıkılmak falan umurunda bile değildi.
Kıvırmıyordu, tevil etmeye tenezzül etmiyordu, “ben aslında öyle demek istemedim” falan demeye gerek duymuyordu, “kesin
cezamı, bedelini ödemeye hazırım” diye haykırmaktan çekinmiyordu.

Nasıl bilirim Tahir Elçi’yi?

Mertbilirim.

İnsanbilirim.

Ahlaklıbilirim.

Şahsiyetlibilirim.

Korkusuzbilirim.

Cesur bilirim.

Diğerkâm bilirim.

Azizbilirim.

Yüreğimin yangınının çok büyük olmasında bunları bilmemin payı büyük...Ahmet Hakan - Hürriyet
2  Kültür / Bilim - Teknoloji Haberleri ve Bilim Adamları / Yerli Girişim Socio Ile Telefonunuzu Sallayarak Sosyalleşin : 26 Kasım 2015, 20:42:57
Yerli Girişim Socio İle Telefonunuzu Sallayarak Sosyalleşin


Purdue Üniversitesi’nde okuyan iki Türk öğrenci tarafından geliştirilen Socio, telefonunuzu sallayarak sosyal medyada birbirinize bağlanmanızı sağlıyor.


 
Sosyal medya endüstrisinin global ekonomiyi şekillendirdiği ve ortalama bir kullanıcının 4’ten fazla sosyal medya ağı kullandığı günümüzde, kişilerin onlarca sosyal ağ üzerinden birbirleri ile bağlantı kurabilmeleri de hayli zorlaşmış durumda. ABD basını ve kullanıcılar tarafından “Bağlanmanın geleceği” olarak nitelendirilen Socio da böylesine bir sosyal probleme çözüm olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

ABD’nin Indiana eyaletindeki Purdue Üniversitesi’nde okuyan Yarkın Sakuçoğlu ve Alihan Özbayrak adındaki iki Türk öğrenci tarafından geliştirilen Socio’yu, “Facebook, Instagram, LinkedIn, Snapchat, Twitter ve aklınıza gelebilecek bütün sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı ve iletişim bilgilerinizi bir profilde toplayıp, tanıştığınız kişiler veya gruplar ile sadece telefonlarınızı sallayarak saniyeler içerisinde bağlanmanızı sağlayan güçlü bir platform” olarak tanımlamak mümkün.

SALLA VE BAĞLAN


Daha detaylı açıklamak gerekirse, örneğin bir etkinlikte biriyle hatta bir grup insan ile tanıştınız, buluşmanın konseptine göre, iş için LinkedIn, e-mail, telefon numarası; ya da daha samimi bir ortam ise Facebook, Instagram, Snapchat gibi birçok platformu kullanarak bu kişilerle bağlanmak istiyorsunuz. Eğer Socio kullanıyorsanız, bu uygulamaların her birine tek tek gidip kullanıcı isimleri, numaralar, vb. aramak yerine, telefonlarınızı aynı anda sallayarak ister 2, ister 200 kişi ile saniyeler içerisinde bütün bu ağlardan bağlanabiliyorsunuz.
Bunlara ek olarak, daha sonrasında telefon numaranız ya da herhangi bir iletişim bilginizi değiştirirseniz veya yeni bir sosyal medya hesabı alırsanız, bulut tabanlı teknolojileri sayesinde Socio profilinizi güncelleyerek sizinle bağlı olan herkesin, en güncel bilgilerinize sahip olduğuna emin olabiliyorsunuz.

ABD’ye tanıtılmasının ardından genç kullanıcılar arasında hızla yayılan Socio, şimdi de Türkiye’de yani kendi evinde bulunan kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor ve her geçen gün ivmesini arttırmaya devam ediyor. Türkiye’de ise an itibariyle Sabancı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’nde bulunan ekip ile çalışmalarını sürdürüyor.
Gerekli destek ve strateji ile, dünyayı şekillendiren sosyal medya sektöründeki dengeleri bozabilecek bir potansiyele ve geleceğe sahip olan Socio’yu denemek isterseniz kullandığınız platforma göre aşağıdaki bağlantılar üzerinden cihazınıza indirip kurabilirsiniz.


Webmasto
3  .:: KadıncaForum Eğlence / Bilgi ::. / Serbest Kürsü / 15 Yaşındaki Erkek Çocuğun Babasına Yazdığı Bu Mektup Paylaşım Rekorları Kırıyor : 26 Kasım 2015, 20:38:56
'Evden kaçtım ve yeni sevgilim hamile'... İşte sosyal medyanın gündemindeki o mektup!


15 yaşındaki genç çocuk, babasına yazdığı mektubu yastığının üzerine bıraktı ve ortadan kayboldu. Babası,oğlunun odasını toplamak için odaya girdiğinde bu mektubu buldu ve gözlerine inanamadı. Babanın sosyal medyada paylaştığı bu mektup bugünlerde paylaşma rekorları kırıyor.

Çocuklarınızın okulda aldığı notlar yüzünden üzülüyor musunuz?

Yanıtınız evet ise, bu mektupta yazanları okuduktan sonra belki de bunlara çok da üzülmemek gerektiğini anlayacaksınız.

Bugünlerde sosyal medyanın gündemine oturmuş olan bu mektubun gerçek mi ya da sahte mi olduğu bilinmiyor ancak, mektupta yazanlar bazen hayatta ufak tefek problemleri çok da dert etmemek gerektiğine bizi kesinlikle inandırıyor.

İşte, NY Meta sitesinde paylaşıldıktan sonra bir anda gündeme oturan o mektup:


'AIDS İÇİN DE DUA EDİN'

'Sevgili baba,


Şu an sana büyük bir pişmanlık ve kederle yazıyorum.
Yeni sevgilimle evden kaçmam gerekti çünkü sen ve annemle olan olası bir sahneden kaçmak istedim.
Gerçek tutkuyu Stacy'de buldum, o çok iyi ama biliyorum sen onun piercing'lerini, dövmelerini, dar motorcu kostümlerini ve benden daha yaşlı olmasını onaylamayacaksın.
Bu aslında yalnız tutku da değil baba, o hamile.
Stacy çok mutlu olacağımızı söyledi. Ormanda bir karavanı var ve tüm kış boyunca odun toplayarak ısınabileceğimizi söyledi. Daha pek çok çocuk yapma hayalimiz var.
Stacy gözümü açtı, anladım ki marihuana gerçekten kimseye zarar vermiyor. Hatta marihuanayı kendimiz için yetiştirdiğimiz gibi diğer insanlarla paylaşmak için de yetiştireceğiz, böylece daha fazla kokain ve hap alabileceğiz.
Aynı zamanda Stacy AIDS olduğu için bunun tedavisi konusunda da dua etmeye devam edeceğiz. Stacy bunu hakettiğinden emin...


Babacığım, üzülme.
15 yaşındayım ve kendime nasıl bakacağımı biliyorum.
Bir gün geri döneceğimden eminim, böylece sen de torunlarınla tanışabileceksin.
Sevgiler,

JoshuaNot:

Babacığım, bu yazanların hiçbiri doğru değil. Bu gece Jason'da kalacağım. Sana sadece, hayatta mutfak masası üzerinde bulabileceğin matematik sınavı sonuçlarımdan daha kötü şeylerin de olabileceğini hatırlatmak istedim.
Eve gelmek benim için güvenli olduğunda lütfen ara!'


4  .:: KadıncaForum Eğlence / Bilgi ::. / Güncel Haberler / Toplama Kampına Götürülecekler : 26 Kasım 2015, 20:29:48
Rusya'da Türk İş Adamlarına Gözaltı! Toplama Kampına Götürülecekler


Rusya'da fuara "turist vizesi" ile giden 60 kişilik gruptaki iş adamları gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan iş adamları hakkında toplama kampına gönderip sınır dışı etme kararı alındı.
Rusya, Türkiye'ye yaptırım uygulamayacağını açıklarken, Rusya'da iş görüşmelerine ve fuara katılmaya giden bir grup iş adamının gözaltına alındığı öğrenildi.

GÖÇMEN BÜROSU GÖZALTINA ALDI

Krasnodar Yugagro tarım fuarına katılan 22 Türk firmasından toplam 60 Türk, turist olarak fuara katilmak sebebi ile göçmen bürosunca gözaltına alındılar. Bir gün nezarette bekletilen iş adamlarından bir grup bu sabah mahkemeye çıkarıldı. Türk Büyükelçiliği'ne ulaşamadıklarını belirten iş adamları hakkında Soçi'de bir toplama kampına gönderilme ve 10 gün sonra sınır dışı etme kararı çıkarıldı.

"REHİN KALDIK"

CNN Türk'ün ulaştığı, kafilede yer alan Cenk Baykara vizeler karşılıklı kalktığından bu yana Rusya'daki bütün fuarlara turist vizesi ile gidilebildiklerini belirtirken, "Daha önce hiç böyle bir muamele görmemiştik. Başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Burada rehin kaldık" dedi. Baykara nezarete atarken gardiyanın "Uçağı düşürdünüz alın size" dediğini söyledi.

İŞ ADAMLARI ÇORUM TİCARET ODASINDAN

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Rusya'da gözaltına alınan işadamları arasında Çorum'dan da 5 kişinin bulunduğunu açıkladı.

TELEFONLA GÖRÜŞTÜLER

Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan TSO Başkanı Başaranhıncal, "Gözaltındaki işadamlarından Halil Erkan ile yaklaşık 1 saat önce telefonda görüştüm. Adliye'de olduğunu söyledi. Sochi'de bir toplama kampına götürüleceklermiş. Konuyla ilgili Türkiye tarafından da resmi girişimler başlatıldı. Bizler de takip ediyoruz. Umarım sonuç alınıp bir an önce Türkiye'ye dönerler." dedi.

GÖZALTI GEREKÇESİ

İşadamlarının gözaltına alınma gerekçeleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başaranhıncal, şunları söyledi: "Gözaltına alınma gerekçesi olarak turistik vize ile ticari giriş yapmalarını göstermişler. Tüm fuarlara zaten bu vizeyle gidiliyor. Vizeyi de fuarı organize eden firma alıyor. Katılımcı ile ilgili bir şey değil. Cezai müeyyidesi olduğunu da düşünmüyorum."
5  .:: KadıncaForum Eğlence / Bilgi ::. / Güncel Haberler / Putin'den Bir Türkiye Açıklaması Daha : 26 Kasım 2015, 20:27:27
Putin'den bir Türkiye açıklaması daha


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada Türk yönetiminin kasıtlı olarak ilişkileri çıkmaza soktuğu yönünde izlenimlerinin olduğunu söyledi.Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle birlikte gerilen Türk-Rus ilişkileri hakkında açıklama yapan Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin, “Türkiye’nin kasıtlı olarak ilişkileri çıkmaza soktuğu” yönünde izlenimleri olduğunu söyledi. Rus uçağının düşürülmesinin uluslararası hukuka ve sağduyuya aykırı olduğunu söyleyen Putin, uçaklarının Suriye hava sahası içinde düşürüldüğünü iddia etti. Putin, “Türkiye hala özür dilemedi ve tazminat talep etmedi” dedi. Putin ayrıca terörizmle mücadelede ortak ve müttefik olarak gördüğü kişiler tarafından sırtlarından bıçaklanmanın anlaşılır gibi olmadığını sözlerine ekledi.
6  .:: KadıncaForum Eğlence / Bilgi ::. / Güncel Haberler / Rusya'dan Türkiye'ye Havada, Karada Engel : 26 Kasım 2015, 20:25:20

Rusya'dan Türkiye'ye Havada, Karada Engel


Rusya gümrük kapılarında Türk yolculara ve ihraç ürünlerine engel çıkarıyor. Önceki gece TIR'ları gümrük kapılarında bekleten Ruslar gerekçe göstermedi.
RUS uçağının düşürülmesi ve ardından Rus yetkililerin sert açıklamaları ticarete de darbe vurdu. Rusya, Gürcistan ve Ukrayna üzerinden ülkeye giren Türk ihraç ürünlerine gümrük kapılarını kapattı. Bazı Türk TIR'larının geri dönmeye başladığını belirten Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, "Rusya'ya Türk TIR'larının girişinde sürekli sıkıntı yaşıyorduk. Son gelişmeyle Rusya gümrük kapılarını kapattı" dedi.

YILDA 36 BİN SEFER

Rusya'ya hazır giyimden gıdaya, makinadan içeceğe kadar birçok farklı sektörden ihracat gerçekleştirildiğini belirten Şener, şunları anlattı: "Rusya'ya yılda 36 bin adet sefer yapıyoruz. Ayda ortalama 3 bin sefer. Şu an için 100-150 arası TIR Rus gümrüklerinde bekletiliyor. Biz bu tür durumlarla sık sık karşılaşıyoruz. Ancak belirsiz durum var. Gürcistan'dan giden TIR'lara açıklama yapılmıyor. Ukrayna'dan gelen TIR'lar için ise 'Tam Tespit' yapacağız deniliyor. Yani TIR'lardaki tüm ürünleri indirip tek tek arayacaklar sonra tekrar yükleyecekler.

Bu günler sürebilir." Bu tür uygulamaların ülkelerin inisiyatifinde olduğunu anlatan Şener, şöyle devam etti: "Bu uygulama Türk gümrüklerinde de yapılıyor. Ancak bunun bir risk oranı çerçevesinde gerçekleşmesi lazım. Yani geçen araçların yüzde 2'sinde uygulanabilir. Bazen de gümrüklerde şüpheli bulunan araçlardaki tüm ürünler tek tek incelenir. Rusya tüm TIR'larımızın 'Tam Tespite' tabi tutulacağı belirtildi. Bunun gerçekleşmesi çok zor."

RUSLAR DA ETKİLENİR

Rusya'ya yapılan ihracatın çok önemli olduğunu belirten Şener, şu bilgileri verdi: "Rus yetkililerin verdiği kararlar dikkat çekici. Gümrüklerde zaten sorun yaşıyorduk. Biz bunun çok acele alınmış bir karar olduğunu düşünüyoruz. Sadece Türkiye'nin ihracatını değil, Rus tüketicileri de etkiler. Türk ürünleri rekabet açısından her zaman bu ülke vatandaşları için cazip olmuştur. Türkiye kadar Rusya'yı da olumsuz etkileyecektir."
Öte yandan Rusya, Türkiye'den satın aldığı beyaz et alımını 1 Aralık'ta durduracağını açıkladı. Geçen yıl Rusya'ya 16 milyon dolarlık tavuk eti ihraç edilmişti.

TÜRK YOLCULARA FARKLI UYGULAMA

TÜRKLERE Rusya'da pasaport kontrollerinde zorluk çıkarmaya başlandığı öğrenildi. Moskova'dan gelen bazı Türk yolcular Rus pasaport polislerinin soru sormaya başladığını belirtirken bir Türk yolcu da özellikle uçağa geç gönderildiğini söyledi. Moskova'dan Türkiye'ye seyahat eden Türk yolcuların bir kısmı da her şeyin normal olduğunu anlattılar. Dün öğle saatlerinde Moskova'dan Aeroflot Havayolları uçağı ile gelen Mehmet Şerif Yıldız, "3 gündür Moskova'daydık. Dönüşte bize zorluk gösterdiler. Bizim pasaportumuzu aldılar, dışarıya çıkardılar. Uçağa zor yetiştik. Bize sıkıntı var dediler, beklettiler" dedi. Emrullah Demir ise, "Samara'dan geliyoruz. Moskova'da da Samara'da sorun yaşamadık" diye konuştu. Moskova'dan gelen bir diğer yolcu Abdullah Poyraz ise, "Tekstil işi ile uğraşıyorum. 12 yıldır gelip gidiyorum. Bakış açıları daha farklı. Nerede yaşadığımı, beni davet edeni soruyor, ne iş yaptığımı ve dönüş zamanını soruyorlar. 14'ünde dönüşüm var. Dönüş nasıl olacak diye düşünüyorum" dedi. (DHA)

RUSLAR GELİYOR

RUS Dışişleri Bakanı Lavrov'un Rus vatandaşlarına Türkiye'ye gitmeme çağrısı yapmasına rağmen Ruslar Türkiye'ye gelmeye devam ediyor. Putin'in uçağın düşürülmesinin ardından "Gerekli önlemi alacağız" demesi sonrasında Moskova kaynaklarına göre Rusya tek taraflı olarak vizesiz giriş çıkışı iptal edebileceği iddia ediliyor.


(Kaynak:Hürriyet)
7  .:: KadıncaForum Kitap Evi ::. / Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler / Ynt: En Yakın Kitaptan Alıntı Yapalım : 17 Kasım 2015, 16:18:29
"Neyse, benim üstüme vazife değil, sadece ne zaman neye ihtiyacın olursa yanındayım. Üstelik görünen o ki

ikizlerden insan olanına denk gelmişsin. Ya, beni evlat falan edinsenize... Ha? Ay, ben seni kurtaracaktım güya; ama

sen beni kurtar, olmaz mı?"


-----------

Adamın nikâh deyişini hatırlayınca kıkırdadı bir an için, kendini tutamayarak. "Hayırdır?" Ateş'in sesi uyumak üzere olan bir aslanın

son mırıltısı gibi geliyordu.

"Sen birden nikâh deyince... 'Namusunu mu kirlettim?' diyesim geldi."

 Ateş, "Ya sabır!"


--------------

"Metin..." dedi fısıltı ile.

"Evet abi.."

"Bir tane daha gizli ev açalım. Ama Metin..." derken fısıltıyla konuşan adam,

 "Bu seferki ev yol geçen hanına dönmesin. GİZLİ OLSUN LAN!"


--------------

"Abi iyi de, kız bana sinirli, ya kapıya koyarsa?"

"Kucağında bebeği olan çaresiz bir adamı kapıya koyacak kadın! Çok fantastik gördüm seni Mustafa."
  Sırıt

-----------

"ArSiArMa; bir sen bir ben..."
8  .:: KadıncaForum Kitap Evi ::. / Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler / Ynt: Kitap Yorumları Buraya : 13 Kasım 2015, 10:33:53Uzun zamandır Tarihi Aşk Romanı okumamıştım aslında başka bir kitabı okumaya başlamıştım ama bu kitabı görünce yarım bıraktım .

Kitap birbirlerine çok yakın olan 3 arkadaştan Alex'in sosyeteye taktim balosuyla başlıyor.Aslında üç kız da süslenip püslenmek

ve balolara katılmaktan nefret ediyorlar.En sevdikleri şeyler ise müzik sanat ve siyaset üzerine sohbet etmek  ama bu baloya katılmaya mecburlar.

Tabii ki  baloda da rahat durmuyorlar ve başlarına olmadık şeyler açıyorlar .Kitapta en sevdiğim karakter tabii ki Alex.  Peynir Aklına ne geldiyse o anda onu

yapan hiç bir kurala uymayan kıpır kıpır bir karakter.

Kitap 360 sayfaydı ama yine de bana çok kısa geldi çünkü yazarın anlatımı çok güzel.Tavsiye ederim .***********************

**********************

****************************
9  .:: KadıncaForum Kitap Evi ::. / Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler / Ynt: Kitap Yorumları Buraya : 12 Kasım 2015, 13:58:22Yazar yine bu kitabında da iki kız kardeşten bahsediyor.Anneleri onları daha çocukken ünlü olmak için terketmiş.

Bu kardeşlerden Caroline evlenmiş bir  aile kurmuş Rubi ise komedyen olmak için çalışmış ama  en sonunda işsiz ve parasız kalmış.

Rubi ablası Caro'nun aksine annesini asla affetmemiş onunla konuşmayı bile denememiş.Bir gün anneleri kaza yapıp bakıma ihtiyaç duyunca

 Rubi annesiyle ilgilenmek için eskiden yaşadığı eve dönmek  zorunda kalıyor . O evde annesiyle Rubi'nin geçmişe ve anılara doğru yolculuğu başlıyor .

Kitapta bir çok kişinin hikayesi anlatılıyordu ama beni en çok Eric'in hikayesi etkiledi.Kitap gerçekten çok güzeldi.Şu hayatta yaşadığımız

 her anın her dakikanın ne kadar değerli olduğunu keşke dememek , pişmanlık yaşamamak için bu anları değerlendirmemiz

ve sevdiklerimize ,ailemize vakit ayırmamız gerektiğini çok güzel anlatmış.Tavsiye ederim .


10  .:: KadıncaForum Kitap Evi ::. / Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler / Ynt: Kitap Yorumları Buraya : 10 Kasım 2015, 10:41:48Birbirinden tamamen zıt iki kardeşin hayatları ve anne babalarıyla ilişkilerini anlatıyor.İki kardeşte sevgiyi sadece annelerinden görmüş çünkü

 anneleri babalarından başka herkese soğuk davranıyor.Bir gün babalarını kaybettiklerinde iki kardeşte anneleriyle ne yapacaklarını şaşırıyorlar .

Meredith hem kendi ailesi hem de annesinin tuhaf tavırlarıyla uğraşmaktan yorulduğu için annesini bakım evine gönderiyor.

Nina  ise pes etmiyor ve annesini bakım evinden çıkarıp eve geri götürüyor ve babasının vasiyetine uyarak annesine

küçükken kendilerine anlattığı bir masalı sonuna kadar anlatmasını istiyor.Annesi başta annesi karşı çıksa da o masalı anlatmaya başlıyor .

İlk bölümler biraz yavaş ilerledi ama yine de beni sıkmadı hele annesi o masalı kızlarına anlatmaya başladığında  kitabın bu bölümünden sonrasını

göz yaşlarıyla okudum.Söylemeye gerek yok çok güzel bir kitaptı.Bir çok kişi okumuştur ve burada yorumu yapılmıştır

 ben de yine arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım ve çok beğendim .Yazarın sadece iki kitabını okudum ve ikisi de çok güzeldi.

Kitabı okuyanlar bilirler  okurken aklıma ülkemizde bulunan parklarda bahçelerde yatıyorlar  ülkemizde işe girip çalışıyorlar

diye bir çok insanın kızdığı  ve hor gördüğü Suriyeliler geldi.Çok etkileyici bir kitaptı  tavsiye ederim .


Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 145