Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı  (Okunma Sayısı 1603 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 20 Mayıs 2013, 21:39:57 »

Öncelikle tüp bebek tedavisinde olumsuzlukla sonuçlanan tedavi sonrası hangi hastane hangi doktor olursa olsun bu durumdan bütün çalışanlar ve doktorda derinden etkilenir. Çiftler gibi hekimlerde başarılı tedaviler elde etmek için çalışırlar ve her tedavilerinde iyi sonuçlar almayı isterler. Çiflerin tedaviye başlandığı sürüçte belli aralıklarda yapılan gebelik testlerinde çıkan negatif sonuç çiftleri bir hayli yıpratabilir. Tedavi olan çiftlerin maddi manevi zararına sebep olur ve uzmanlar bu durumdan oldukça etkilenir. Aileler sadece kendileri değil doktorlarıyla birlikte bu süreci yaşarlar ve her anda doktorunu büyük bir destekçi olarak yanlarında bulmaları gereklidir. Özellikle doktorlar aile olumlu olumsuz her durumu anlatmalı ve çok büyük bir sıkıntı var ise en başından ailenin çok fazla umuda kapılmasını engellemelidir ki olumsuz sonuçlar olduğunda aileler yıkıma uğramasın.
Bu gibi olumsuzluklarda doğurganlık yükü kadına yüklenmesiyle bu çöküntü kadın açısından çok daha tahrip edici olur. Bu durumda çiftlerin aile ve çevresi tarafından büyük destek ile karşılanmalı ve bu durumda tedavi gören ailelere mümkün olduğunca bu konular açılmamalı ve sürekli sorgulanması ailenin daha çok yıpranmasına neden olur. Tüp bebek tedavisi başarısızlığı kesinlikle dünyanın sonu değildir çiftler tedavi süresince mutlaka psikolojik destek almaları gereklidir bu aşamalarda en doğru yönlendirmeleri aileye iyi bir uzman piskolojik destek ile yardımcı olabilir. Tüp bebek tedavisinde tedavi iki başarısızlıkla sonuçlanır bunlar beklenen başarısızlık ve beklenmeyen başarısızlıklardır.
40 yaşını aşmış çiftlerde anne az sayıda yumurta üretir ve transfer edilen embriyoların kalitesiz olmasıyla çiftlerin tüp bebek tedavisinde başarılı olmamaları beklenen bir başarısızlıktır. Beklenmeyen başarısızlıklar genç çiftlerde yeterli miktarda yumurta ve kaliteli embriyolar olduğu zamanlarda başarısızlıklar oldukça azdır. İlk denemelerde başarısızla sonuçlansa bile kesinlikle umutsuzluğa kapılmamalıdır. Tekrar deneme yapılmalıdır. Beklenmeyen başarısızlıkların sonunda çiftlere düzeltilebilecek bir sorun olduğu %50 oranında çifte neden açıklanabilmektedir. Bu açıklanan sonuçlarda genellikle sorun düzeltilebilen olmaktadır. Bazı durumlarda başarısızlıklar olduğu zaman neden olduğunu doktorlar bulamayabiliyorlar. Bu durumda tekrar deneme yapılmasında bir sakınca olmasa dahi çiftlerin çok fazla umuda kapılmamasını uzmanın söylemesi gereklidir.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27206

View Profile
Re: Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı
« Posted on: 01 Ekim 2020, 10:19:46 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı oyunlari, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı programi, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı oyunu indir, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı program yükle, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı download, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı istenmeyen tüyler, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı resimleri, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı haber, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı yükle, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı lazer epilasyon, Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Tüp Bebek Tedavisinde Anne Adaylarına Kolaylık Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
KuraLsız_Kız 1 2090 Son Mesaj 20 Kasım 2012, 18:24:51
Gönderen : Karaelmas
Tüp Bebek Tedavisinde Anne Psikolojisi Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
kezban62 1 2013 Son Mesaj 11 Temmuz 2013, 16:15:29
Gönderen : Karaelmas
Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Yeni
Tüp Bebek
kezban62 2 2694 Son Mesaj 04 Ağustos 2011, 17:56:33
Gönderen : Karaelmas
Tüp Bebek Tedavisinde En Çok Merak Edilen 10 Soru! Yeni
Tüp Bebek
kezban62 0 1512 Son Mesaj 28 Mart 2013, 10:32:28
Gönderen : kezban62
Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi Yeni
Tüp Bebek
kezban62 0 24393 Son Mesaj 20 Mayıs 2013, 21:41:33
Gönderen : kezban62