Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi  (Okunma Sayısı 24658 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 20 Mayıs 2013, 21:41:33 »

Tüp Bebek Tedavisinde Miyomlar her ne kadar anlaşır olan adı ur olsa da bunlar kadın rahminde düz kaslarda oluşan iyi huylu olan zararsız urlardır. Kanser olmayan kitlelere iyi huylu olan urlara miyom denilir ve miyomlar leiomiyoma ve fibroid adında olan miyomlar bağ dokusu ve düz kas denilen bölgede bulunan kanser olmayan urlar kitlelerdir. Gebe kalamayıp uzmana başvuran kişilerin belli bir kısmında miyomlar görülmektedir. Miyom görülen hastaların kadın doğum uzmanı tarafından belli sıklıkta muayene olması uzman tarafından takipte olması gereklidir. Miyom bulunan hastaların gebe olması durumunda miyomlar gebeliğe yada gebelik miyomlara zarar verebilmektedir. Bu gibi hassasşyetleri olan gebelerin büyük bir dikkatle doğuma kadar ve doğum sonrasında da takibi sıkı bir şekilde gereklidir. Miyomların oluşmasında en büyük faktörler genetik ve hormonal olan etkiler miyom oluşmasına sebep olabilir bu faktörlerin olmadığı bazı kişilerde de miyomlar görülebilir.

Miyomların östorojen ve progesteron hormonlarına etkisi olur bu durumda da bunların bazı ilaçlar ile desteklenmesi gereklidir. Bu hormonların miyomdan etkilenmesiyle birlikte miyomların büyümesi arasında ilişki olduğu uzmanlar tarafından da onaylanır. Bazı miyomlar gebelik sırasında oluşur ve gebeliğe de ciddi zararlar verebilmektedir. Miyomların kendiliğinden bir anda oluşması durumunda kişi bunu anlayamaz ve belli sıklıkta evli olan kadınların jinekolojik muayeneden geçmesi gereklidir. Gebelik esnasında rahim büyümesiyle birlikte miyomlarında büyüklüğünde değişime neden olur. Belli oranda miyomların büyüdüğü kesinleşmiştir. Bu durum olmaya da bilir. Miyomlar gebelik süresince büyümeden tamamlanır. Miyomların belli oranda değişime uğraması gebeliğin ilk üç ayında görülebilmektedir.

Miyomlar gebeliğinde ilk üç ayında büyüme gösterir. Bazım miyomlar gebeliğin ilk aylarında yetersiz beslenmeden kaynaklanan deformasyona uğrar ve belli oranda küçülmelerde görülür. Miyomların yüksek oranda gebelik süresinde büyüdüğü yüksek oranda görülmektedir. Bu durum bazı kusma gösteren ve beslenemeyen gebelerde tam tersi olarak miyomların küçülmesine neden olmaktadır. Miyomların büyümesi ilk üç ayda rahim hücrelerinin büyümesiyle ebatlarının iki katına çıkar. Tüp bebek tedavisinde jinekolojik muayenede kişinin rahim ile ilgili olan sorunları gözle görülür derece analiz edilir ve tüp bebek öncesi tedavi gereken durumlarda tüp bebek öncesi tedavi ilaç tedavisi uygulanır.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27207

View Profile
Re: Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi
« Posted on: 17 Ocak 2021, 10:45:55 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi oyunlari, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi programi, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi oyunu indir, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi program yükle, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi download, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi istenmeyen tüyler, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi resimleri, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi haber, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi yükle, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi lazer epilasyon, Tüp Bebek Tedavisinde Miyomların Etkisi msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Tüp Bebek Tedavisinde Anne Adaylarına Kolaylık Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
KuraLsız_Kız 1 2155 Son Mesaj 20 Kasım 2012, 18:24:51
Gönderen : Karaelmas
Tüp Bebek Tedavisinde Anne Psikolojisi Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
kezban62 1 2079 Son Mesaj 11 Temmuz 2013, 16:15:29
Gönderen : Karaelmas
Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Yeni
Tüp Bebek
kezban62 2 2756 Son Mesaj 04 Ağustos 2011, 17:56:33
Gönderen : Karaelmas
Tüp Bebek Tedavisinde En Çok Merak Edilen 10 Soru! Yeni
Tüp Bebek
kezban62 0 1559 Son Mesaj 28 Mart 2013, 10:32:28
Gönderen : kezban62
Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Oranı Yeni
Tüp Bebek
kezban62 0 1661 Son Mesaj 20 Mayıs 2013, 21:39:57
Gönderen : kezban62