Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Anne Sütü Iq Yükseltiyor  (Okunma Sayısı 1095 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 10 Nisan 2013, 15:36:46 »

anne sütünün yararları - bebeği emzirmenin faydaları - anne sütü ile beslenen bebekler
Anne sütünün, bebek ile anne arasında duygusal bir bağ kurduğu gibi, anne sütüyle beslenen bebeklerin de IQ değerlerinin yüksek olduğu bildirildi.

Adana Özel Meridien Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Seda Karataş, yeni doğan bebeğin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sağlam çocuk izleminin, birinci basamak çocuk sağlığı ve hastalıkları hizmetlerinin de temelini oluşturduğunu kaydeden Karataş, "Sağlam çocuk izlemi, tüm çocukların büyüme ve gelişmelerinin izlendiği, sağlıklı olup olmadığının değerlendirildiği, aşı ve sağlık eğitimi gibi koruyucu hekimlik uygulamalarının sunulduğu bir çocuk sağlığı izlemi hizmetidir. Sağlam çocuk için önerilen standart bir program vardır" dedi.

Doğumdan sonra ilk 24 saat içinde, 3-10. günlerde, ilk 6 ay içinde her ay, 6 ay ile 2 yaş arasında 3 ayda bir, 2-6 yaşlar arası 6 ayda bir, 6. yaştan sonra yılda bir izlem önerildiğini dile getiren Karataş, anne sütünün önemine de dikkat çekti. Karataş, "Enerji, protein, yağ, karbonhidrat ve diğer elzem besin öğeleri ile yeni doğanda büyüme ve gelişmeyi sağlayan karmaşık biyolojik bir sıvıdır anne sütü" diye konuştu.

Anne sütünün içerdiği birçok biyoaktif enzim, hormon, büyüme etmeni ve bağışıklık öğelerini içeren yapısı ile eşsiz bir besin maddesi olarak öne çıktığını anlatan Uz. Dr. Karataş, tüm anne adaylarını ve yeni doğan bebeği olan anneleri, anne sütünün önemi, doğru emzirme teknikleri, yeni doğan bebeğin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi konularında bilgilendirdiklerini de dile getirdi.
Anne sütünün yararları konusunda da açıklamalarda bulunan Karataş, anne sütünün anne ile bebeği arasında duygusal bir bağ kurulmasını sağladığı gibi immün sistemi geliştirip, annenin meme ve over kanseri riskini azalttığını, emen bebeklerde de IQ daha yüksek olacağını, ishal ve solunum yolu hastalıklarından koruyup, fizyolojik sarılığı da önlediğini belirtti. Aşılama konusuna işaret eden Karataş, açıklamasını da şöyle sürdürdü:

"Aşıların sağladığı en büyük yarar toplum sağlığının devam ettirilmesidir. Aşılar öncelikle uygulandıkları kişileri hastalıktan korur, ancak hastalıktan korunan kişiler mikropları diğer kişilere taşıyamayacağı için aşılanmamış kişilere de hastalığın geçişi engelleneceği için onlar da korunabilir. Enfeksiyon hastalıklarının yarattığı bireysel hasar ve maliyet yanında kısa sürede büyük kitlelere ulaşması sonucu oluşturduğu etki çok daha büyük olmaktadır."

Özel Meridien Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Seda Karataş, hastalığın oluşmasının önlemenin, her zaman tedavi etmekten daha kolay ve çok daha anlamlı olduğunun altını çizdi. Uz. Dr. Seda Karataş, "Hastalıklar zaman zaman hiçbir şekilde tedavi edilemeyecek sorunlara ve kalıcı hasarlara yol açabilmektedirler" dedi.
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27207

View Profile
Re: Anne Sütü Iq Yükseltiyor
« Posted on: 15 Temmuz 2020, 04:14:22 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Anne Sütü Iq Yükseltiyor oyunlari, Anne Sütü Iq Yükseltiyor programi, Anne Sütü Iq Yükseltiyor oyunu indir, Anne Sütü Iq Yükseltiyor program yükle, Anne Sütü Iq Yükseltiyor download, Anne Sütü Iq Yükseltiyor istenmeyen tüyler, Anne Sütü Iq Yükseltiyor resimleri, Anne Sütü Iq Yükseltiyor haber, Anne Sütü Iq Yükseltiyor yükle, Anne Sütü Iq Yükseltiyor lazer epilasyon, Anne Sütü Iq Yükseltiyor msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Anne Sütü Arttırıcı Bitkiler Yeni
Çocuk Sağlığı
AnqeL_qiRL 1 1604 Son Mesaj 08 Temmuz 2013, 10:36:43
Gönderen : Karaelmas
Anne Sütü Zekileştiriyor Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
KuraLsız_Kız 1 1980 Son Mesaj 02 Nisan 2012, 17:05:10
Gönderen : !aysun!
Anne Sütü Artırılabilir Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
Doç. Dr. Serpil 0 1442 Son Mesaj 12 Mart 2011, 14:08:23
Gönderen : Doç. Dr. Serpil
Anne Sütü Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
kezban62 1 2288 Son Mesaj 30 Mart 2011, 01:05:53
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Bebeğinize Anne Sütü Verirseniz Daha Sağlıklı Büyür! Yeni
Gebelik, Doğum Ve Çocuk Bakımı
kezban62 0 1247 Son Mesaj 13 Nisan 2013, 15:32:18
Gönderen : kezban62