Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Evlilikte Eşlerin Beklentileri  (Okunma Sayısı 1288 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
kezban62
Moderatör
*
Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 11426Üyelik Bilgileri WWW
« : 17 Ocak 2014, 11:57:02 »

Çoğu defe duymuşuzdur bu adam yada kadın daha önce böyle değildi evlendikten sonra değişti gibisinden feryatları, asılında değişen bir şey yoktur adam aynı adamdır kadın aynı kadındır, burada dikkatten kaçan nokta tanıdığımız sandığımız insanın aslımda öyle olmadı bize karşı bir maske takmasıdır.

Birçok noktada evliliklerde sıkıntı olmasının nedeni sonradan ortaya çıkan ve taraflarca tolere edilmeyen alışkanlıklar, beklentiler, isteklerdir.
Bir duyguyoğunlu içerisinde belki de belli körlükler içerisinde bu kusurlar veya eksiklikler gözden kaçmakta veya görmemezlikte gelinmektedir.

Asıl sorun bundan sonra yani evlik gerçekleştikten sonra ortay çıkmaktadır. Taraflar kendilerince belli noktalarda diğer tarafı dönüştürme gayreti içerisine girmekteler veya kişilikler zıt ise yâda her iki tarafta dominant ise çatışmalar başlamaktadır.

Evliliğe yüklediğimiz anlamda aslında önemlidir .Bu anlam zenginliği bizi güçlü tutar sadece ilkel dürtüler yâda güdüler evlikleri ayakta tutmaz bunun ötesinde aile kurumunun yüklendiği fonksiyon çok önemlidir. Biyolojik, psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve kültürel fonksiyonlarını yerine getirmesi bu kurumun devamlığını sağlar.

Taraflarını birini değiştirmeye uğraşmadan oldukları konumda kabul ederek ve belli bir orta noktada buluşarak bunu devam ettirebilirler. Evlilik sadece bu dünya için değil ahiret hayatı içinde belli bir görevi var eşlerin birileri desteklemeleri doğru yolda ilerlemeleri için birlerine cesaret vermeleri gerekiyor. Ne mutlu ki huzurlu bir aile ortamı cennet bahçesinden farksızdır.

Bu konuda herhalde bize en iyi örnek Sevgili Peygamberimizdir iyi baba ve iyi bir eş olan Efendimiz aslında bizlere en iyi örnekleri sunmuştur, gel gör ki toplumuzda belli kültürel ögeler, tabular belli noktalarda yanlış davranışların oluşmasına ya da istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasın sebep olmaktadır .

Müslüman bir baba ve eş nazik , şefkatli yardımsever olmalıdır. Sevgilerini ifade etme noktasında cimri ve ketum olmamalıdır. Toplumuzda ne yazık ki sevgi hırsızları var seviyor ama söylemiyor evrenin mayası olan sevgiyi neden en sevdiklerimizden esirgeriz ki bu kadar cimri olmaya gerek yok biraz cesaret
Bu kısa dünya hayatında kırıp dökmeye incitmeye gerek yok bütün eşlerinim birlerini gönülden birer emanet gibi görüp sevmesi dileğiyle


AHMET ATİLLA
Rehber Öğretmen
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27206

View Profile
Re: Evlilikte Eşlerin Beklentileri
« Posted on: 27 Kasım 2020, 15:27:43 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Evlilikte Eşlerin Beklentileri oyunlari, Evlilikte Eşlerin Beklentileri programi, Evlilikte Eşlerin Beklentileri oyunu indir, Evlilikte Eşlerin Beklentileri program yükle, Evlilikte Eşlerin Beklentileri download, Evlilikte Eşlerin Beklentileri istenmeyen tüyler, Evlilikte Eşlerin Beklentileri resimleri, Evlilikte Eşlerin Beklentileri haber, Evlilikte Eşlerin Beklentileri yükle, Evlilikte Eşlerin Beklentileri lazer epilasyon, Evlilikte Eşlerin Beklentileri msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Evlilikte 8 Yanlış... Yeni
Evlilik Ve Aile
Mavi_Kiyamet 1 2022 Son Mesaj 05 Eylül 2012, 09:53:01
Gönderen : Karaelmas
Evlilikte En Riskli Yıl Yeni
Evlilik Ve Aile
kezban62 0 1626 Son Mesaj 14 Nisan 2011, 18:38:40
Gönderen : kezban62
Evlilikte Rol Kargaşası Yeni
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 1079 Son Mesaj 08 Aralık 2011, 21:01:42
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Evlilikte Başarı Yeni
Evlilik Ve Aile
kezban62 0 1294 Son Mesaj 18 Mart 2013, 20:59:12
Gönderen : kezban62
Kadınların Eşlerinden Beklentileri Nelerdir Yeni
Evlilik Ve Aile
Mavi_Kiyamet 0 1334 Son Mesaj 18 Ekim 2013, 22:11:47
Gönderen : Mavi_Kiyamet