Sayfa: [1]   Aşşağı İn :)
Gönderen Konu: Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri  (Okunma Sayısı 1858 Defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte.
Mavi_Kiyamet
Moderatör
*


Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 6687Üyelik Bilgileri
« : 24 Mayıs 2010, 13:26:33 »

Çevre kirliliğinin hem insanlarda hem de vahşi doğada erkekleri zayıf cins haline getirdiği bildirildi.

Erkek balıklarda dişilik belirtileri başladı erkek kutup ayıları hermafrodit oluyor. Çay setleriyle oynayan erkek çocuklar fazlalaşıyor. Bazı yerlerde ise iki kat fazla kız çocuklar doğuyor. Hepsinin altında tek bir neden var: Çevre kirliliği... Bakın çevre kirliliği şimdiye kadar erkeklere sinsice neler yaptı.

İngiliz Independent gazetesinde yayımlanan rapora göre günümüzde yaygın biçimde kullanılan kimyasallar insanlar dahil olmak üzere balıktan memelilere kadar omurgalıların her türünde erkekleri feminenleştirdi üreme organlarıyla dölleme kabiliyetlerine zarar verdi.

Raporun yazarı kimyasalların sağlık üzerindeki etkilerini incelemekten sorumlu eski hükümet danışmanı Gwynne Lyons araştırmanın erkeklerin temel özelliklerinin tehdit altında olduğunu gösterdiğini belirtti.

Rapor vahşi doğa ve insanların son yıllarda 100 binden fazla yeni kimyasala maruz kaldığını Avrupa Komisyonu'nun bunların yüzde 99'unun gerektiğince düzenlenmediğini kabul ettiğini ve bu kimyasalların yüzde 85'i ile ilgili doğru güvenlik bilgisinin dahi verilmediğini ortaya koydu.

ARAŞTIRMALAR:
Raporun hazırlanmasında kullanılan bazı araştırmaların sonuçları şöyle sıralanıyor:

ERKEK BALIKLARDA DİŞİLİK BELİRTİLERİ
"Japonya'da Benin'de ve Afrika'da tatlı su balıklarıyla Kuzey Denizi Akdeniz Osaka Körfezi ve ABD'nin batı sahilindeki Puget Sound'da tuzlu su balıklarının erkeklerinde feminen etkiler gözlendi.

ERKEK TİMSAHLARDA KADINLIK HORMONU ATTI
ABD'nin Florida eyaletinde tarım ilacına maruz kalan erkek timsahlarda daha düşük testosteron ve daha yüksek ostrojen sevileri tespit edildi. Bu hayvanların testislerinde anormallik üremelerinde başarısızlık ve daha küçük penislere sahip oldukları saptandı.

ERKEK KAPLUMBALARDA DİŞİ ÖZELLİKLERİ
Vahşi hayatın 400'den fazla kimyasalla kirlendiği Florida ve Great Lakes çevresinde yine bir kaplumbağa cinsinin erkeklerinde dişil özellikler görüldü.

ERKEK KEÇİLERDE İNMEMİŞ TESTİS
Alaska'da erkek Sitka geyiklerinin üçte ikisinin inmemiş testislere sahip olduğu Montana'da aynı oranda beyaz tüylü geyiğin genital anormalliklere sahip olduğu ortaya çıktı.

ERKEK FARELERDE SPERM AZALMASI
Güney Afrika'da söz konusu kimyasallara yüksek düzeyde maruz kalan bu ülkeye mahsus iri bir geyik türünün erkeklerinin testislerinin zarar gördüğü yine çok kirlenen doğa alanında bir fare türünün erkeklerinin neredeyse hiç sperm üretmediği tespit edildi.

ERKEK KUTUP AYILARINDA HERMAFRODİZM
Dünyanın bir ucunda Kuzey Kutbunda hermafrodit kutup ayılarına rastlanırken yine Florida'da az sayıda soyu tükenme tehlikesi olan panterlerin anormal spermlere sahip oldukları görüldü.

ERKEK VİZONLARIN PENİSLERİ KISALIYOR
Bir başka araştırma çevre kirliliği olan bölgelerde yaşayan su samurlarının daha küçük testislere poliklorlu bifenillere (PCB) maruz kalan vizonların daha kısa penislere sahip olduklarını ortaya koydu.

ERKEK ÇOCUKLARDA FEMİNENLİĞİN KLASİK İŞARETLERİ ORTAYA ÇIKTI
New York'taki Rochester Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma plastiklerde kullanılan bir tür kimyasala yüksek düzeyde maruz kalan annelerin erkek çocuklarının daha küçük penis ve inmemiş testise sahip olma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi. Bu çocukların anüs ve genital bölgelerindeki aralığın daha kısa bunun da feminenliğin klasik bir işareti olduğu belirtildi.

ÇAY SETLERİYLE OYNAYAN ERKEK ÇOCUKLAR
Yine Rotterdam'daki Erasmus Üniversitesi'nin bir araştırması poliklorlu bifenillere maruz kalan annelerin erkek çocuklarının büyürken bebekler ve çay setleriyle oynamak istediklerini gösterdi.

İKİ KAT FAZLA KIZ ÇOCUĞU DOĞAN BÖLGELER
Kanada Rusya ve İtalya'da bu tür kimyasallarla yoğun biçimde kirlenen bölgelerde yaşayan topluluklarda erkeklerden iki kat fazla kız çocuğu doğduğu gözlendi."
Logged
Kadın Temsilcisi
KadıncaForum
*****

Offline

Mesajlar: 27222

View Profile
Re: Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri
« Posted on: 15 Haziran 2024, 16:42:36 »

 
      uyari
Merhaba Ziyaretçi, Öncelikle Sitemize Hosgeldin. Ben KadıncaForum Botu Olarak Siteden Yararlanabilmeniz İçin, Üye Olmanızı Öneririm. Unutmayınız! Bu Site Sadece, Biz Kadınlara Özeldir.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri oyunlari, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri programi, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri oyunu indir, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri program yükle, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri download, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri istenmeyen tüyler, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri resimleri, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri haber, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri yükle, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri lazer epilasyon, Çevre Kirliliğinin Erkeklere Etkileri msn eklentisi, sarki sözleri
Sayfa: [1]   Yukarı Çık :)
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Yeşil Çevre - Metin Savaş Yeni
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kezban62 0 2334 Son Mesaj 02 Nisan 2011, 01:39:29
Gönderen : kezban62
Çocuğun Eğitiminde Çevre Mi, Aile Mi Etkilidir? Yeni
Münazara
elze 0 3182 Son Mesaj 11 Mayıs 2012, 08:12:07
Gönderen : elze
Çevre Bilinci Için Led Ekranlar Geliyor Yeni
Bilim - Teknoloji Haberleri ve Bilim Adamları
M£LİK£:)) 0 1727 Son Mesaj 09 Ocak 2013, 15:58:29
Gönderen : M£LİK£:))
Çevre Hastanesi - Şişli - Istanbul Yeni
Sağlık Kuruluşları
Honey_Face 0 1589 Son Mesaj 09 Mayıs 2013, 18:37:11
Gönderen : Honey_Face
Bitmiş Pillerin Çevre Ve Insan Sağlığına Olan Zararı Nelerdir? Yeni
Serbest Kürsü
Mavi_Kiyamet 0 1787 Son Mesaj 18 Ağustos 2013, 20:11:16
Gönderen : Mavi_Kiyamet